Koronawirus → zostań w domu!

Co podczas pandemii koronowirusa robić w domu??? Jak ten czas mądrze wykorzystać?

Codziennie słyszymy o nowych przypadkach w Polsce i na świecie, o zaleceniach, przepisach. Wszyscy wokół mówią: zostań w domu! Ale co w tym domu robić żeby nie zwariować? Jak w tym domu organizować sobie naukę, pracę żeby nie dochodziło do nerwówki i konfliktów między domownikami?

Prace domowe

Przed nami Święta Wielkanocne. Chociaż już wszyscy wiemy, że będą one inne niż dotychczas, to jednak zwyczaj generalnych porządków pozostał w większości domów.
Związane to jest też z przejściem zimy w wiosnę. Inne ubrania, buty – trzeba też to odświeżyć, sprawdzić, przygotować. Sprawniej i szybciej wykonamy te zadania jeśli odpowiednio rozdzielimy prace między wszystkich domowników. A przed samymi Świętami wspólne z dziećmi gotowanie, pieczenie sprawi, że i one będą dumne z efektów tej pracy.

Spektakle teatralne

Z żalem, ale zrezygnowałeś z wychodzenia do teatru? Wciąż tłumaczyłeś samemu sobie, że masz za mało czasu? Zaplanuj więc oglądnięcie wspaniałych spektakli online! Znajdziesz wiele propozycji np. tu:

Festiwale muzyczne

Fani muzyki różnych gatunków też mogą korzystać do woli, bo wielu wykonawców stara się być na co dzień z nimi. Artyści organizują domowe festiwale online. Zachęcam do przeglądnięcia propozycji na stronie:

A może do Musée d’Orsay w Paryżu, albo National Gallery of Art w Nowym Jorku?

Wiele muzeów uruchomiło wirtualne spacery, dzięki którym możemy oglądać wspaniałe dzieła! Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszło np. Muzeum Powstania Warszawskiego. Zrobiło internetowe lekcje historii: o 10-ej jest dla starszych uczniów, o 12-ej młodsze dzieci, a od 14-ej dla dorosłych i młodzieży szczególnie zainteresowaną tematem – Wirtualne lekcje historii. Z kolei w Metropolitan Museum codziennie są o 19-ej wirtualne pokazy przepięknych przedstawień.

Nie byłeś jeszcze na Machu Picchu? Zrób to teraz wirtualnie

Możesz poczuć się jakbyś tam rzeczywiście był! Mur chiński, piramidy, czy jedno z moich ulubionych w Paryżu: Sacré-Coeur i wiele, wiele innych możesz zwiedzić i podziwiać. Podpowiadam jedną ze stron gdzie wybierzesz sobie wędrówkę na dzisiaj, na jutro i następne dni. Usiądź razem z dziećmi aby i one złapały tego bakcyla poznawania świata.

Księża też przygotowali wiele propozycji!

Wczoraj usłyszałam o jednej z propozycji kościoła katolickiego. Na kanale YouTube: “Mocni w duchu TV Live” codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11 do 12:30 organizowane są spotkania z dziećmi.

Nie zapominaj o ćwiczeniach, ruch to zdrowie!

Siedząc w domu nie można zapomnieć o ćwiczeniach. Trenerzy starają się być z nami i podpowiadać ćwiczenia. Znajdziesz nawet wirtualne lekcje WF. A może zainteresuje Cię w tym czasie yoga, medytacje, relaksacje pod okiem fachowców? Może od dawna chciałaś nauczyć się zumby? Poćwicz np. z Ewą Chodakowską. Poszperaj troszkę w internecie, a znajdziesz wiele podpowiedzi i poćwiczysz wraz z innymi na podłodze swojego mieszkania.

Chcesz rozwiązywać rebusy z Szymonem Majewskim?

Satyryk, prezenter radiowy i telewizyjny proponuje nam codzienne spotkania o godz. 13:00 na jego profilu FB i wspólne rozwiązywanie rebusów:

Zabierz dzieci do ZOO

Pracownicy codziennie pokazują i opowiadają co słychać u ich podopiecznych. Oprócz codziennych relacji dostępne są także zajęcia edukacyjne, co wtorek o godz. 12.00 dla najmłodszych i co czwartek, o godz. 12.00 dla dorosłych. Natomiast w piątki o godz. 9 w ramach cyklu „Dlaczego tak wyglądam” wolontariusze wyjaśniają jak środowisko naturalne wpływa na wygląd zwierząt.

Pracuj online

Wiem jak uruchomić własny biznes online i jak działać żeby był skuteczny. Wykorzystuję teraz ten czas do tego aby uczyć tego innych. Kiedy minie ten czas pandemii wiele z tych osób będzie miało dodatkowy dochód, tak jak ja.

Z których powyższych propozycji skorzystasz?

Powiedz co Ty jeszcze robisz aby dobrze wykorzystać ten okres. Książki, filmy, kursy … co jeszcze?

Podobało Ci się? Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *