Koronawirus → zostań w domu!

Co podczas pandemii koronowirusa robić w domu??? Jak ten czas mądrze wykorzystać?

Codziennie słyszymy o nowych przypadkach w Polsce i na świecie, o zaleceniach, przepisach. Wszyscy wokół mówią: zostań w domu! Ale co w tym domu robić żeby nie zwariować? Jak w tym domu organizować sobie naukę, pracę żeby nie dochodziło do nerwówki i konfliktów między domownikami?

Prace domowe

Przed nami Święta Wielkanocne. Chociaż już wszyscy wiemy, że będą one inne niż dotychczas, to jednak zwyczaj generalnych porządków pozostał w większości domów.
Związane to jest też z przejściem zimy w wiosnę. Inne ubrania, buty – trzeba też to odświeżyć, sprawdzić, przygotować. Sprawniej i szybciej wykonamy te zadania jeśli odpowiednio rozdzielimy prace między wszystkich domowników. A przed samymi Świętami wspólne z dziećmi gotowanie, pieczenie sprawi, że i one będą dumne z efektów tej pracy.

Spektakle teatralne

Z żalem, ale zrezygnowałeś z wychodzenia do teatru? Wciąż tłumaczyłeś samemu sobie, że masz za mało czasu? Zaplanuj więc oglądnięcie wspaniałych spektakli online! Znajdziesz wiele propozycji np. tu:

Festiwale muzyczne

Fani muzyki różnych gatunków też mogą korzystać do woli, bo wielu wykonawców stara się być na co dzień z nimi. Artyści organizują domowe festiwale online. Zachęcam do przeglądnięcia propozycji na stronie:

A może do Musée d’Orsay w Paryżu, albo National Gallery of Art w Nowym Jorku?

Wiele muzeów uruchomiło wirtualne spacery, dzięki którym możemy oglądać wspaniałe dzieła! Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszło np. Muzeum Powstania Warszawskiego. Zrobiło internetowe lekcje historii: o 10-ej jest dla starszych uczniów, o 12-ej młodsze dzieci, a od 14-ej dla dorosłych i młodzieży szczególnie zainteresowaną tematem – Wirtualne lekcje historii. Z kolei w Metropolitan Museum codziennie są o 19-ej wirtualne pokazy przepięknych przedstawień.

Nie byłeś jeszcze na Machu Picchu? Zrób to teraz wirtualnie

Możesz poczuć się jakbyś tam rzeczywiście był! Mur chiński, piramidy, czy jedno z moich ulubionych w Paryżu: Sacré-Coeur i wiele, wiele innych możesz zwiedzić i podziwiać. Podpowiadam jedną ze stron gdzie wybierzesz sobie wędrówkę na dzisiaj, na jutro i następne dni. Usiądź razem z dziećmi aby i one złapały tego bakcyla poznawania świata.

Księża też przygotowali wiele propozycji!

Wczoraj usłyszałam o jednej z propozycji kościoła katolickiego. Na kanale YouTube: “Mocni w duchu TV Live” codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11 do 12:30 organizowane są spotkania z dziećmi.

Nie zapominaj o ćwiczeniach, ruch to zdrowie!

Siedząc w domu nie można zapomnieć o ćwiczeniach. Trenerzy starają się być z nami i podpowiadać ćwiczenia. Znajdziesz nawet wirtualne lekcje WF. A może zainteresuje Cię w tym czasie yoga, medytacje, relaksacje pod okiem fachowców? Może od dawna chciałaś nauczyć się zumby? Poćwicz np. z Ewą Chodakowską. Poszperaj troszkę w internecie, a znajdziesz wiele podpowiedzi i poćwiczysz wraz z innymi na podłodze swojego mieszkania.

Chcesz rozwiązywać rebusy z Szymonem Majewskim?

Satyryk, prezenter radiowy i telewizyjny proponuje nam codzienne spotkania o godz. 13:00 na jego profilu FB i wspólne rozwiązywanie rebusów:

Zabierz dzieci do ZOO

Pracownicy codziennie pokazują i opowiadają co słychać u ich podopiecznych. Oprócz codziennych relacji dostępne są także zajęcia edukacyjne, co wtorek o godz. 12.00 dla najmłodszych i co czwartek, o godz. 12.00 dla dorosłych. Natomiast w piątki o godz. 9 w ramach cyklu „Dlaczego tak wyglądam” wolontariusze wyjaśniają jak środowisko naturalne wpływa na wygląd zwierząt.

Pracuj online

Wiem jak uruchomić własny biznes online i jak działać żeby był skuteczny. Wykorzystuję teraz ten czas do tego aby uczyć tego innych. Kiedy minie ten czas pandemii wiele z tych osób będzie miało dodatkowy dochód, tak jak ja.

Z których powyższych propozycji skorzystasz?

Powiedz co Ty jeszcze robisz aby dobrze wykorzystać ten okres. Książki, filmy, kursy … co jeszcze?

Podobało Ci się? Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

zgłoszenie do konkursu