Po zachowaniach poznasz ludzi, którzy odnieśli sukces

Każdy człowiek ma swoją wizję sukcesu

Dla jednych sukces będzie oznaczał posiadanie miliona, miliarda na koncie. Dla innych będą to osiągane na kolejnych zawodach medale. Może to być też świetne zdrowie czy super sylwetka. Czasem willa z basenem albo dobrze prosperujący biznes. Tych wyobrażeń można by mnożyć. Wszystkich jednak cechują pewne zachowania, pewne nawyki, które są u nich zauważalne. I odwrotnie: ludzie nieodnoszący sukcesu zachowują się również na swój określony, inny od pierwszych, sposób.

Ludzie sukcesu codziennie czytają, a pozostali marnują długie godziny przed telewizorem

Najbogatsi ludzie na świecie uważają, że codzienne czytanie książek doskonale rozwija umysł. Oczywiście ważny jest wybór odpowiednich książek, takich, które wnoszą coś nowego, wartościowego dla Twojego życia. Takich, które pomagają Ci wzrastać.
Jeżeli chcesz dołączyć do ludzi sukcesu to zacznij czytać, codziennie. Wyznacz sobie ile stron książki przeczytasz, zapisuj tytuły kolejnych, które wybierzesz w następnej kolejności.
Dąż do tego żeby były to średnio 4 książki na miesiąc. Dużo? Absolutnie nie!
Nie masz czasu? Wygospodaruj go. Szybko przekonasz się, że ta chwila z książką uspokaja Cię i inspiruje.
Jeżeli nie lubisz czytać albo szybko męczysz oczy to skorzystaj z audiobooków. Dużo darmowych znajdziesz na kanale YouTube. Zachęcam do wybrania na początek takich, które pomogą Ci w przeprogramowaniu swoich zachowań, spojrzenia na wiele rzeczy.

Polecam szczególnie:

Dale Carnegie: “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”
Robert Kiyosaki: “Bogaty ojciec Biedny ojciec”
T. Harv Eker: “Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”
Napoleon Hill: “Myśl i bogać się”
Dale Carnegie: “Jak przestać się martwić i zacząć żyć”

To na początek.
Jeżeli chcesz więcej podpowiedzi to napisz do mnie. Chętnie Ci podrzucę kilka kolejnych tytułów.
Ludzie, którzy nie odnoszą sukcesu zazwyczaj leniuchują bezczynnie przed telewizorem, przeglądają smartfona i namiętnie piszą ze znajomymi, oglądają “wesołe” filmiki na facebooku, co zdecydowanie nie wpływa na ich rozwój. Pozostają wciąż w tym samym miejscu. Wśród której grupy chcesz być za rok?

“Kto czyta żyje wielokrotnie,
kto zaś z książkami jest na bakier
na jeden żywot jest skazany”
/Czechowicz/

Ludzie sukcesu motywują innych

Nigdy nie spotkałam się żeby ktoś, kto odnosi sukces, skrytykował mnie za moje działania.
Natomiast spotkałam wiele ludzi sukcesu, którzy motywowali mnie, pomagali, wierzyli we mnie. Ludzie sukcesu wiedzą, że miejsca na szczycie jest jeszcze bardzo dużo dlatego wspierają tych, którzy chcą się tam dostać. Przecież nikt nie chce być samotny.
Nie bój się prosić ich o radę, podpowiedź, wskazówki. Oni już przeszli ten etap, na którym Ty teraz jesteś. Oni już popełnili błędy na tym etapie i powiedzą Ci jak ich uniknąć.
Ludzie, którzy nie odnoszą sukcesu zrobią wszystko abyś też go nie odniósł. Skrytykują każde Twoje działanie. Wyśmieją. Będą plotkować o Tobie. Zastanów się: czy ulegniesz i zrezygnujesz? Jeśli tak, to znaczy, że tak jak oni nie chcesz zmian, bo zmiany wymagają od Ciebie wysiłku. Wymagają od Ciebie zmiany nawyków. Im żal zamienić godziny ulubionego serialu na książkę czy audiobook, na spacer czy przebieżkę żeby wyglądać i czuć się zdrowo. Czy Tobie też o to chodzi? Czy chcesz za rok nadal popołudniami leżeć przed telewizorem i nie mieć siły na wyjście z dzieckiem na orlik?

Ludzie sukcesu dokonują zmian

Oni nie mówią o zmianach, oni zmieniają!
Wiedzą, że wszystko się wokół zmienia, rozwija więc trzeba iść cały czas do przodu. Trzeba czytać fachową literaturę, aktualności ze swojej dziedziny. Wyobrażasz sobie jak by to było gdyby Twój mechanik nadal był na etapie naprawy syrenki, a w Twoim samochodzie pełno elektroniki? Czytanie, poznawanie nowego, doskonalenie tego co jest i codzienne planowanie kolejnych czynności, działanie – to zachowania ludzi sukcesu.
Ta druga grupa z kolei zawsze boi się zmian. Ten strach ich paraliżuje i sprawia, że wciąż tkwią w tym samym miejscu. Tak im dobrze chociaż mówią co innego.
Zapytaj siebie: jak reagujesz gdy ktoś podpowiada Ci co trzeba zrobić żeby coś zmienić w swoim życiu. Jeśli już szukasz wymówek żeby tego nie robić, chociaż wiesz, że inni robiąc to osiągnęli sukces, to znaczy, że kłamiesz. Powiedz wprost: nie zrobię tego bo tak jak jest mi odpowiada. Nie zrobię tego, bo trzeba ruszyć się, a ja jestem zbyt leniwy. Nie zrobię tego bo się boję, że… A nie kłam!

Ludzie sukcesu wybaczają innym

Czy zdajesz sobie sprawę ile złego dla Ciebie może zrobić chowana od dawna uraza?
Ktoś Ci coś złego powiedział, ktoś Cię zawiódł, ktoś Ci coś uszkodził, splamił Twoje dobre imię… Jesteś zły, masz żal, narasta w Tobie nienawiść. A on? Już dawno może o tym zapomniał i nawet nie zdaje sobie sprawy, że w Tobie wciąż wywołuje tak silne, złe emocje.
Ludzie sukcesu wiedzą, że takie emocje są ogromną blokadą na drodze do sukcesu. Wybaczają mając świadomość, że każdy popełnia błędy, nikt nie jest doskonały. I jeszcze jedno: wiedzą, że dobro zawsze wraca. Przebaczenie też jest dobrem, którym dzielisz się ze światem. To kiedyś do Ciebie wróci.
Ludzie sukcesu też popełniają błędy. I biorą odpowiedzialność za niepowodzenia, które z tego wyniknęły. Potrafią głośno się przyznać do tego. I już główkują jak to naprawić, jak rozwiązać zaistniały problem żeby uniknąć kolejnego błędu.

Ludzie sukcesu są wdzięczni

Ze wszystkiego potrafią się cieszyć, nawet z najdrobniejszej rzeczy i za to wszystko dziękują. Zastanów się: czy potrafisz dostrzegać we wszystkim co się wydarza, we wszystkim co widzisz, jakieś dobro? Wszystko dzieje się po coś. Denerwuje Cię, że zepsuł się samochód i nie wyjechałeś o zaplanowanej godzinie? Podziękuj, bo być może to Cię ustrzegło przed wypadkiem, do którego mogłoby dojść przez zagapionego w telefon kierowcę. Wdzięczność przyciąga wiele wspaniałych rzeczy. Jeżeli tak jak ludzie sukcesu będziesz dziękować nawet za małe rzeczy to i duże przed Tobą staną otworem.

Jest jeszcze wiele nawyków, które są tak charakterystyczne dla wszystkich ludzi sukcesu. Jeżeli chcesz do nich dołączyć to zweryfikuj swoje zachowania, sprawdź czy te, które ujęłam w dzisiejszym artykule już są Twoimi nawykami. Jeżeli nie, to trochę pracy przed Tobą, ale uwierz mi, WARTO!

Twój osobisty donosiciel

Chcesz być na bieżąco z nowościami i otrzymać autorski ebook? Zapisz się na nasz newsletter już teraz, a podziękuję Ci wyjątkowym prezentem!